Skip to main content

З чого розпочати рекламу свого бізнесу в інтернеті? Це питання є актуальним для будь-якого підприємця, який розуміє потенціал онлайну в контексті отримання клієнтів для своєї компанії. Але одна справа розуміти і хотіти працювати, інша – робити перші реальні кроки. При цьому, надзвичайно важливо, рухатися у правильному напрямку.

Часто саме відсутність розуміння того, з чого треба починати, зупиняє підприємців на шляху до створення своєї історії успіху. Реклама бізнесу в інтернеті зараз доступна як ніколи раніше. І навіть якщо у вас обмежений бюджет або час, можна стартувати з невеликої бази та поступово зміцнювати свої позиції в міру отримання прибутку та цінної аналітики.

У цій статті ми розглянемо ключові етапи реклами бізнесу в інтернеті у вигляді покрокового алгоритму. Ви можете використати його як готову інструкцію.

Етап 1: Починаємо з найнеобхіднішого і збираємо дані

Ніхто не може з точністю сказати вам, який інструмент маркетингу покаже найкращі результати саме у вашому випадку. Навіть для компаній, які ведуть бізнес в одній ніші в тому самому регіоні, одна і та ж кампанія в контекстній рекламі може відчутно відрізнятися по ефективності. І це абсолютно нормальна ситуація, адже ми говоримо про ринок.

Ось необхідний мінімум, який знадобиться вам на старті:

 • односторінковий landing page, сайт-візитка або простий інтернет-магазин, якщо мова про ecommerce;
 • базова SEO-оптимізація, щоб сайт почав нормально ранжуватися у пошуку;
 • встановлені коди від Google Analytics та Піксель Facebook, щоб збирати та аналізувати поведінку відвідувачів на сайті;
 • невелика кампанія у контекстній рекламі, якщо ніша не надто дорога.

Вартість такої роботи порівняно невелика та доступна. Завдяки цим діям ви отримаєте добротний фундамент для подальшого зростання. І головне – зробите свої впевнені кроки назустріч тому, щоб отримати з інтернету своїх перших клієнтів.

Етап 2. Соціальні мережі та таргетована реклама

Отримати перші продажі за рахунок органічного SEO-трафіку та кампанії у контекстній рекламі Google Ads простіше і часто дешевше, ніж за допомогою соціальних мереж. Тому цей етап буде наступним.

Якщо немає чіткої впевненості щодо того, яка із соціальних мереж може принести вам клієнтів, не потрібно заходити на всі платформи одразу. Виберіть для початку буквально одну-дві та почніть з них. Алгоритм роботи простий:

 1. Створюємо сторінки компанії у соціальних мережах та оформляємо їх у корпоративному стилі (або просто красиво).
 2. Публікуємо кілька постів, щоб привернути увагу користувачів, які на них перейдуть та стимулюватимуть підписатися.
 3. Готуємо рекламні матеріали для майбутньої кампанії: тексти, зображення, відео.
 4. Починаємо точково тестувати рекламні оголошення, збираємо аналітику та аудиторії для Пікселя.

Хоча все виглядає досить просто, насправді тут багато нюансів і підводних каменів. Наприклад, необхідно створити вдалі аудиторії з правильно підібраними інтересами на старті, вигадати креативи, які чіпляють, зробити правильні висновки в процесі показу, щоб відсіяти неефективні оголошення/плейсменти і т.д.

Тому, для вирішення цього завдання потрібно звертатися до професіоналів. Адже від якості її реалізації великою мірою залежить успіх вашого бізнесу.

 

Етап 3: Повноцінне просування у пошуку

Третій крок повномасштабної реклами вашого бізнесу в інтернеті – перехід до системного SEO просування. З перерахованих у статті каналів це найдорожчий напрямок по вартості входу.

Запустити невелику кампанію в таргетованій рекламі можна, маючи всього $100. В SEO зовсім інша картина – тут знадобиться хоча б $300. Але якщо ви вже пройшли попередні два етапи, ваші інвестиції в інтернет-рекламу напевно почали окупатися. В такому випадку інвестувати в пошукове просування можна з отриманих прибутків.

Три кити на яких стоїть ефективне SEO-просування:

 • внутрішня оптимізація (on-page);
 • зовнішня оптимізація (off-page), зворотні посилання;
 • регулярна веб-аналітика.

Докладніше про ці речі ви можете почитати в двох статтях на нашому блозі: «Що таке SEO і чому це важливо: пояснюємо простою мовою» та «7 питань, відповіді на які неможливо отримати без веб-аналітики».

Етап 4: Закріплюємо позиції та формуємо бренд

Не всі досягають цього рівня, але я впевнений, що у всіх є така можливість. У будь-якій бізнес-ніші найкращі конкурентні переваги отримують ті гравці, яким вдалося побудувати хороший бренд у сприйнятті потенційних клієнтів. Формування бренду дає низку важливих переваг:

 • доходи компанії менш схильні до ризику зниження під час економічних спадів;
 • можна встановлювати більш високі ціни на свої товари та послуги порівняно з аналогічними пропозиціями конкурентів;
 • легше виводити на ринок нові продукти та тестувати маркетингові гіпотези;
 • можна встановлювати вигідніші стосунки з постачальниками, дистриб’юторами та іншими партнерами;
 • більш високий коефіцієнт утримання існуючих клієнтів та менші витрати на залучення нових.

І це лише частина переваг, найбільш універсальні з них. Насправді таких плюсів набагато більше. Тема побудови бренду в інтернеті є досить великою, у нашому блозі є окрема стаття, в якій ми докладно розглядали ці моменти – «Як створити та розкрутити свій бренд в Інтернеті: покроковий алгоритм».

 

І декілька слів наостанок

Реклама в інтернеті — це вже не просто доповнення до офлайн-бізнесу, а явна потреба, продиктована реаліями посткоронавірусної економіки. Якщо вас ще немає в інтернеті, швидше за все вам доведеться вийти з бізнесу. І вже точно, без виходу в онлайн, не вдасться його розвивати.

Важливою умовою ефективної реклами та маркетингу є чітке розуміння цілей та грамотно опрацьована стратегія. Якщо ви вже зрозуміли, наскільки великий потенціал відкривається для вашого бізнесу – зв’яжіться з нами. Ми готові стати для вас надійним партнером, який допоможе вивести вашу компанію в онлайн!